12 H NAVARA Hankook

Český tým Bohemia Energy by Scuderia Praha ve složení Jiří Písařík, Josef Král, Mateo Malucelli, zvítězil v závodé 12 hodin na okruhu Circuito de Navarra, zařazených do seriálu 24h series Hankook. Je to první vítězství týmu od loňského závodu 24h Portiamo. Tým zde startoval navíc poprvé.

“Byl to skvělý závod. Vypapdalo to mnohem jednodušší zvenčí než za volantem. Tým odvedl skvělou práci a podařilo se nám zvítězit. Je to první vítězství v této sezoně a doufáme že se nám podaří udržet tempo” řekl po závodě český jezdec Josef Král.

Na druhém místě skončil německý tým Car Colection Mototrsport s vozem Audi R8 LMS za jehož volantem se střídali Gustav Edelhoff, Elmar Grimm a Max Edelhoff tato posádka zároveň vyhrála třídu A6 – Am třetí posádkou v cíli byl Pro sport Performance ve složení Charles Putman, Joe Foster, Charles Espenlaub Mercedes AMG GT3, rozdíl mezi vozy činil v cíli pouhých 1,6 vteřiny.Max Edlhof řekl “nemohli jsme více tlačit v posledních kolech protože nám docházelo palivo, nevěděli jsme zda dojedem do Parc Ferme”A jak to viděl Charles Espenlaub, ” byli jsme překvapeni strategií soupeře ale jsme šťastni za třetí místo a těšíme se na další závod” Výsledky neovlivnila ani dodatečná dvacetivteřinová penalizace týmu PROsport Performance.Na čtvrtém místě skončil tým Forch Racing Porsche 991 GT3 R (# 29, Zeljko Drmic / Patrick Eisemann / Robert Lukas) ve třídě A6  Am obsdili třetí místo.Až na sedmém  místě skončili vítězové kvalifikace Hofor Racing – Mercedes AMG GT3 ( Michael Kroll / Chantal Kroll / Roland Eggimann / Kenneth Heyer / Christiaan Frankenhout). Tato posádka ovládla první třetinu závodu ale po chybách ve stratergii se propadla na 7. místo.