300 zatáček Gustava Havla

V Hořicích se o tomto víkendu uskutečnil 55. ročník tradičních závodů silničních motocyklů na přírodních okruzích. V sobotu se jely kvalifikace a počasí bylo oproti minulému týdnu trochu chladnější a déšť stále hrozil. Nakonec se celý sobotní program odjel bez deště. Než se budu věnovat samotným výsledkům malý náhled do historie. Absolutně nejúspěšnějším účastníkem je český jezdec Bohumil Staša starší, který na tomto velmi náročném okruhu dokázal zvítězit desekrát. V těsném závěsu, co se počtu vítězství týká je domácí matador Olda Podlipný s osmi vítězstvími plus jedno za přebor. Ještě bych připomenul že mezi vítěze se zapsali jezdci jako Pavol Dekánek ze Slovenska, nebo italský jezdec Dario Marchetti a v neposlední řadě také finský jezdec Teuva Länsivuori.

Teď už k samotným závodům ve třídě 125 SP nedošlo k žádným překvapením a na prvních třech příčkách se umístili favorité v pořadí 1. Radek Lamich, 2. Martin Sedlo, 3. Petr Kolář. Ani ve třídě 125 GP se nekonalo na prvních místech žádné překvapení 1. Patrik Kolář 2. Olda Podlipný, tentokrát si další triumf nepřipsal ale s umístěním panovala spokojenost. 3. místo obsadil rakouský jezdec Christoph Eder, který sice v sobotní odpolední kvalifikaci havaroval, ale jeho výkon to nijak nepoznamenalo.

Podíváme se ještě podrobně ji na dvě nejsilnější třídy a to na kategorii do 600 ccm ta zvítězil Kamil Holán před německým jezdcem Cristianem Schmitzem a Richardem Sedlákem, všichni tři jedou na strojích Yamaha R6.V “litedch” zvítězil asi v současnosti nejlepší český jezdec v závodech na přírodních okruzích Marek Červený. Na stupně vétězů ho doprovodili, další čech Kamil Holán, který pro tuto třídu změnil značku motocyklu i tým, a německý jezdec Didier Grams, všichni BMW 1000.

Součáatí programu byly také závody tříd TWIN a SUPERMONO výsledky najdete ZDE, Fotografie tentokrát pojaté jako tváře z padocku jsou  v galerii.