300 zatáček Gustava Havla

O uplynulém víkendu se jel  v Hořicích v Podkrkonoší 56. ročník známého závodu 300 zatáček Gustava Havla. Závodu předcházelo slavnostní otevření muzea, nebo by se dalo také říci síně slávy vztahující se k historii slavného závodu. Které proběhlo v prostorách holického zámku.

Hned první závod, kterým byly 125 SP byl kvůli haváriím třikrát přerušen, což vedlo k jeho zkrácení na 5 kol.  V tomto sprintu si nejlépe vedl Radek Lamich (ADK Klima) na Aprilii RS 125, Druhý dojel Lukáš Fikker (AMK Městec Králové) Aprilia 125 a třetí byl Martin Sedlo (Roháč&Fejta) Cagiva Mito 125. Závod “šestistovek” se stal kořístí favorita, kterým byl bezesporu Kamil Holán (Dafit Motoracing) sedlající Yamahu R6, druhé místo obsadil německý jezdec Thomas Walther (Team Schleizer Dreieck), třetí se umístil jeho krajan Christian Schmitz (LSE Racing), oba jezdci sedlali stejný stroj jako vítěz.

Dalším závodem byl sloučený závod tříd 125 GP a 250 CRR, zajímavostí hned na úvod byla změna třídy východočeského jezdce Martina Krtičky, v Brně startoval za tým MCC corse ve třídě 250 CRR, pro hořické zatáčky si připravil novou zbraň, podvozek Honda s motorem Rotax 125 pro třídu GP, to mu vyneslo celkově slušné 10. místo. Na špici probíhal od zhasnutí červených světel tvrdý boj o vítězství v závodě mezi Patrikem Kolářem (MRK – Motoracing Kolář) Honda, Christopherem Ederem (MRSC Gunskirchen) KTM a Michalem Savinkovem (ORT Racing Team) Honda. Z vítězství se nakonec radoval Patrik Kolář o pouhých 189 tisícin před Christopherem Ederem a třetí dojel domácí matador Olda Podlipný (Karbous Moto Czech Republik) Honda když Michal  “Komár” Savinkov v posledním kole upadl. Závod dvěstěpadesátek suverénně ovládl dánský jezdec Anders Blacha (RRT Blacha) na Yamaze před Danem Vysloužilem (Moto Point, Motokšeft Brno) na Suzuki a Davidem Řezáčem (Moto Prosek Racing) na motocyklu stejné značky. Další třídou byly Supermona zde zvítězil holandský jezdec Shaun Anderson (ARD) Krëmer 800, druhý se umístil Libor Kamenický (HML Racing Team + HYDROHRC),Mali Ahra 800 a třetí dojel Marek Němeček (Motoprosek Racing) na KTM 690. Vrcholem dne byl závod třídy OPEN 1000, Marek Červený ( Wepol Racing) BMW 1000 RR  nenechal nikoho na pochybách kdo je současným nejlepším road racingovým jezdcem v Čechách a zvítězil s pětivteřinovým náskokem před německým jezdcem Didierem Gramsem  (G+G Motorsport by BMW Motorrad) BMW 1000 RR  na třetím místě dojel Kamil Holán tentokrát startující v barvách týmu Mc RACE na motocyklu stejné značky. Posledním závodem byla třída TWIN i zde zcela přesvědčivě zvítězil český jezdec Petr Najman ( North Czech Riders) na Kawasaki 650 R6, o jednáct sekund později dojel do cíle slovenský jezdec David Hanzalík (DHR – Pelko) na motocyklu stejné značky, třetí dokončil s desetisekundovou ztrátou Marek Stibor (Stibor Racing Team) Suzuki 650 SV.