33. ročník HAVÍŘOVSKÉHO ZLATÉHO KAHANCE

O víkendu se uskutečnil na Těrlickém okruhu již 33. ročník Havířovského zlatého kahance který se započítává do Msitrovství  a Přeboru České republiky na přírodních okruzích. Závodu se zůčastnila necelá dvoustovka jezdců z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa , Švýcarska, Lichnštejnska, Belgie, Dánska a Švédska.

Závod provázely proměnlivé klimatické podmínky když v sobotu po obědě začaly z oblohy padat kapky deště a počasí se umopudřilo až v neděli nad ránem. Třída klasiků začínala ještě na mokru a jejím vítězem se stal Marek Stibor CR na Kawasaki druhý skončil Johan Fürbök na Weslake z Rakouska a třetí byl Pavel Novák CZ Honda CBR 500.

Ve společné třídě Twinů a 400SSP zvítězil na osychající trati Michal “Indy” Dokoupil Kawasakipřed Danem Vysloužilem na Ducati a Davidem Hanzalíkem SK na Suzuki třídu 400SSP vyhrál Tomáš Hemerle Kawasaki před Sašou Vysloužilem na Hondě atřetí byl Milan Hanzalík na Kawasaki.

Startu třídy volná do 600 předcházelo rozloučení jezdců s Olinem Hanákem který v této třídě závodil a tragicky zahynul minulý víkend v Radvanicích nebudu to více komentovat pod článkem jsou fotografie které které myslím nepotřebují komentář.Vítězem závodu se stal lichnštejnský jezdec Horst Saiger před Márou Červeným a belgičanem Kevinem de Frenne který je známý z IRRC a tentoi závod jel poprvé všichni sedlali stroje Kawasaki.

Třídu 125SSP vyhrál Pavel Fojtík  Cagiva Mito kterému motorku připravuje bývalý kartingový pilot Honza Jukl.Druhý skončil Eduard Werner a třetí Likáš Fikker oba Aprilia  RS

Volnou nad 600 vyhrál opět Horst Saiger Kawasaki před Markem Červeným a Didie Gramsem z Německa oba BMW 1000RR

Společnou třídu Mono 125GP 250GP 250SP vyhrál Daniel Zörnweg Německo na MZ  125GP Christopher Eder z Rakouska na KTM 250GP Anders Blacha z Dánska na Yamaze a 250SP Peter Kunz na Aprilii.

Posledním závodem byl Grand Final a vyhrál ho kdo jiný než Horst Saiger kterému promněnlivé podmínky evidentně vyhovovaly nejvíce druhý skončil Didier Grams před Márou Červeným.Kompletní výsledky jsou ZDE

Závěrem bych rád poděkoval Martinu Krtičkovi který v rámci propagace těchto stránek startoval pod hlavičkou týmu MCC corse a taky za pevné nervy které tento víkend musel mít.

V galerii budou také nějaké fotografieMCC_3821 MCC_3828 MCC_3830 MCC_3831 MCC_3833 MCC_3835 MCC_3848