Hankook 24H CIRCUIT PAUL RICARD

LE CASTELET 7. května 2017

Posádka německého týmu Herbert Motorsport ve složení Daniel Allemann / Ralf Bohn / Robert Renauer / Alfred Renauer na voze Porsche 911 vyhrála dvacetričtyhodinový závod Hankook 24H Endurance ve francouském Le Casltelet a obhájila tak prvenství z loškého roku. Vítězové ujeli 595 kol což se rovná vzdálenosti 5842 kilometrů.

Na druhém místě skončil vůz Audi R8 LMS stéje Car Collection Motorosport ve složení Adrian Amstutz / Patrick
Kujala / Martin Kodric / Connor de Phillippi, která ujela o tři kola méně než vítězové. Třetí příčka patří vítězům kvalifikace, českému týmu Scuderia Praha posádka Jiří Pisarik / Josef Král / Matteo Malucelli / Edward Cheever (syn bývalého pilota F1 Eddiho Chevera)
tatto posádka pilotovala vůz Ferrari 488 GT3. Posádka českého týmu se v prvních hodinách závodu pohybovala na pátém místě ale podařilo se jí protlačit až na podiové umístění.

Na pátém místě se umístil vůz Mercedes-AMG GT3 stáje Hofor-Racing ve složení Michael Kroll / Chantal Kroll / Roland Eggimann / Kenneth Heyer / Christiaan Frankenhout vítězové skupiny A6-Am. Ve třídě Porsche Cup 911 zvítězila posádka týmu PROsport Performance, Charles Putman / Charles Espenlaub / Joe Foster / Andy Pilgrim na voze Porsche 911.

Vítězové třídy SP2 tým PROsport Performance ve složení, Charles Putman / Charles Espenlaub / Joe Foster / Andy Pilgrimbyli zároveň druzí ve třídě Porsche Cup 911.

Kompletní výsledky najdete ve stejnojmenné rubrice.

Další díl této serie čeká na jezdce 30. června až 1. července na okruhu v italské Imole kde se pojede 12H Hankook Endurance.