Masaryk racing days

Za slunečného počasí pokračovaly v neděli závody Masaryk racing days na brněnském Masarykově okruhu. Téměř ve stejném duchu jako v sobotu, beze zbytku to platí pro závod Boss GP jezdci na špici ho absolvovali ve stejném pořadí jako v sobotu:

1. Ingo Gerstl

2. Phill Stratford

3.Wofgank Jaksch

Závod druhého sledu vozů Dallara GP2 vyhrál monačan Marc Faggionato z týmu ZIG-ZAG Motorsport Service před Peterem Gellnerem a Florianem Schnitzenbaumerem všichni na vozech Dallara Mecachrome 4,0 V8. Druhým sprintem také pokračovala serie D4 nad 2000 ccm a divize D5 v tomto závodě zvitězil švýcarský jezdec Florian Hotz na voze Onroak Ligier JS53, druhý dojel Aleš Jirásek, na voze PRAGA R1T, na třetí pozici se umístil Richard Chlad jr. na voze AUDI R8 LMS GT3.

Díky týmu PRAGA cars se můžeme trochu podrobněji podívat na special PRAGA R1T. Je to nejúspěšnější vůz uplynulého víkendu v obou sprintech obsadil pilot Aleš Jirásek shodně druhá místa a v závodě endurance zvítězil. Tento speciál je vyráběn na Slovensku nedaleko Dunajské Stredy tedy blízko Slovakia ringu a je dílem slovenského mechanika a konstruktéra Vlada Lukačoviče a jeho týmu.Je osazen motorem Renault o objemu 2000 ccm, který je vybavený turbodmychadlem a má výkon 330 koní. Karbonový monokok vyrábí firma v Dunajské Stredě, výroba podvozkových komponentů a kompletace probíhá v dílnách Praga cars v Orechové Potôňi.