MOTOCh na Slovakiaringu

O uplynulém víkendu se uskutečnil první letošní závod nově otevřené a se zájmem očekávané serie MOTOCh. Tuto serii pořádá agentura Slovakia racing poté co se koncem loňského roku rozešla se seriálem Alpre Adria Championat.Je to možná škoda že došlo k rozdělení na druhou stranu vznikl v regionu nový velice kvalitní seriál se špičkovou organizací. A jak nám řekl pan Šurina, ředitel pořádající agentury “Jsme otevření jednání a není vyloučena spolupráce s AA včetně uspořádání společného závodu.” Doufejme tedy že i jednotlivé federace upustí od politikaření a bude navázána nová spolupráce. Prospělo by to motocyklovému sportu v celé střední Evropě.Jediné co bylo trošku na škodu byla slabší účast jezdců nicméně to vyplývá z výše uvedeného ale vraťme se  k samotným závodům. Pořadatelé to mají rozhodně dobré “tam nahoře” protože počasí bylo téměř ideální. Závod se jel ve známém formátu tedy jeden závod v sobotu a jeden závod v neděli.Závod byl vypsán v tradičních třídách MOTO3, 125 SP, 125 GP, nově vzniklé třídě SSP 300 a  tříd MOTO2, SST/SSP 600 a SST 1000/SBK.Ve třídě MOTO3 byl jediným zástupcem teprve jedenáctiletý slovenský jezdec Michal Bulík,pravidelný účastník šampionátu CEV který pojal tento závod jako možnost svézt se na domácí trati a jako přípravu na náročné závody CEVu. Třídu 125 GP vyhrál český matador Olda Podlipný a “espéčka” český jezdec Radek Lamich. Velmi slušně obsazenou třídu SSP 300 vyhrál český jezdec Jan Nespěšný. Supersporty 600 se staly v sobotu kořistí Michala Chalupy. Superbiky vyhrál ještě ne osmnáctiletý Keivn Sieder z Rakouska(18. narozeniny oslaví 15. května) a v SSP 1000 z vítězil Jaro Černý povelké bitvě s Michalem Práškem když ten v poslední zatáčce upadl,
V neděli se opět závodilo za téměř ideálního počasí ve třídě MOTO3 byl vítěz jasný Michal Bulík jezdil na čele sám a polykal tréningové kilometry. Třídu 125GP vyhrál tentokrát Michal Savinkov boje v této třídě přinesly nejtěsnější bitvu první tři jezdce dělily v cíly desetiny. 125 SP se stala opět kořistí Radka Lamicha. V třístovkách si první dva ze soboty prohodili místa a tentokrát zvítězil Slovenský reprezentant Peter Kačaba. V SSP 600 si zopakoval prvenství český jezdec Michal Chalupa. SBK  v neděli vyhrál, v sobotu druhý český jezdec Václav Rumlena když Kevin  Sieder havaroval. SSP 1000 si v neděli opět pohlídal Jaro Černý,když nepřipustil žádné drama.  Jak řekl na tiskové konferenci po závodech ” motorku máme poměrně krátkou dobu a ještě se učíme dnes jsme obuli jinou gumu a změnili nastavení. Moji prioritou pro letošek zůstávají ale vytrvalostní závody”. Michal Bulík na sebe prozradil že je také velmi dobrým hokejistou, ovšem motorky mají přednost hokej bere spíše jako zimní přípravu.