MOTOCh Pannonia-ring

Druhý závod mezinárodního motocyklového šampionátu MOTOCh se uskutešnil o uplynulém víkendu na jezdci oblíbeném maďarském okruhu Pannonia-ring. Počasí bylo téměř ideální, slunečné ale celý víkend foukal poměrně silný nárazový vítr který jezdcům komplikoval život.

Seriál MOTOCh je součástí národních šampionátů Slovenska a České republiky a protože závody se jezdí ve známém formátu, jeden závod v sobotu a druhý závod v neděli. Byla k dispozici slušná porce bodů do celkového hodnocení. V neděli se jel také závod seriálu IMRC Cupu. A teď k samotnám závodům ve třídě MOTO3/125 GP si odnesl plný počet bodů slovenský reprezentant Michal Búlik, když po celý víkend nenašel rovnocenného soupeře. Ve třídě 125SP se o vítězství podělili dva sloveští jezdci Michal Puškár a Peter Rauch na stupně vítězů je doprovodil další slovenský reprezentant Aleš Kalman. Stejně jako na Slovakia ringu tak i v Maďarsku se o vítězství ve třídě Stocksport 300 podělili o vítězství český jezdec Jiří Nespěšný a slovenský reprezentan Peter Kačaba. Na stupně vítězů je doprovodili čeští jezdci Ondřej a Vojta Schwarzovi a Jakub Machů. Ve třídě Supersport splnil roli favorita český jezdec Michal Chalupa když vyhrál oba závody a vykročil tak za celkovým vítězstvím v MOTOCh a také za obhajobou titulu mista České republiky v tété třídě.Na dalších místech bylo pořadí taktéž neměnné, Michala Chalupu doprovodili na stupně vítězů po oba dny Polák Jaroslaw Chomitz a Čech Rostislav Chládek. Třídu Superstock 1000 ovládl taktéž dvojnásobný vítěz ze Slovakia ringu. Nová Ducati v rukou Jara Černého je opravdu silná zbraň, a tak na loňského suveréna Michala Práška zbyla dvě druhá místa. Po výpadku v prvním závodě to nebude mít s bojem o titul jednoduché. Dvakrát na třetí příčce skončil v Maďarsku Slovák štefan Cirbus.Favorité opanovali na Pannonia ringu i třídu Superbike vítězství v obou dnech si odnesl rakouský talent, čerstvě osmnáctiletýKevin Sieder, v sobotu se o druhé a třetí místo podělili druhý Miloš Čihák a třetí Kevinův týmový kolega Václav Rumlena. V neděli dojel třetí rakouský jezdec Nikolaus Roth.

V nedělním závodě IMRC Cupu vyhrál třídu do 600 ccm3 Čech Petr Sodomka a třídu nad 600 ccm3 vyhrál Rakušan Gerhard Bammacher.