MP+MSR v kartingu Třinec

Je dobojováno, posledním závodem sezony 2017 skončil letošní seriál motokárových závodů zařazených do seriálu Moravský pohár a Majstrovstev Slovenska, budu se opět věnovat dvěma nejsilnějším třídám bráno dle výkonu motoru, nebo dvěma nejprestižnějším třídám. Z mého pohledu jsou to třídy nejzajímavější. Třída KZ senior společně s třídou KZ veterán je také třídou nejobsazovanější. Ale nejenom třídy KZ se jezdí v rámci MSR a MP proto v závěru článku přidávám kompletní výsledky, I mladí jezdci předvádějí výkony které jistě stojí za pozornost.

Závody se jely za krásného slunečného počasí, účast byla velmi solidní 171 jezdců ze sedmi států včetně jednho jezdce z Turecka. Teď již k samotným závodům. První řadu ovládli ve třídě senior favorité, jmenovitě Marek Skřivan sen. A Roman Turkovič, ve třídě veterán Gyula Buzas a Zdeněk Navrátil.V KZ senior byla situace taková, jak obsadili jezdci první řadu v kvalifikaci tak také dojeli ve všech bodovaných jízdách a to v pořadí Marek Skřivan, Roman Turkovič, na třetí místo se posunul Jaroslav Pešl pátý muž kvalifikace. Ve třídě KZ veterán se stal celkovým vítězem Stanislav Koreň, který vynechal kvalifikaci v první jízdě byl druhý ale ve zbývajících dvou zvítězil, druhý dojej Gyula Buzas a třetí Beďa Davídek.

Ve třídě KZ MSR a MP se začně rošířilo pole jezců kteří bojují o celkové vítězství v závodě.V MSR první řadu obsadil Martin Konopka a Dominik Polcr, ale adeptů na vítězství bylo více, při neúčasti jistého mistra Slovenské republiky pro rok 2017 Jakuba Kadlčáka. První muž kvalifikace Martin Konopka tentokrát  nezaváhal a zvítězil ve všech třech bodovaných jízdách a stal se celkovým vítězem na stupně vítězů ho doprovodili Jindra Vácha a Dominik Polcr, Bez zajímavosti není ani to že v první jízdě byl diskvalifikován jeden z favoritů Jakub Talaš pro nedodržení váhového limitu, hříšníků prý bylo více??? Famózní forma potkala ve druhé polovině sezony brněnského jezdce Petra Klobáse, nejenže suveréně ovládl závod KZ MP junior ale bojoval i o pomyslné celkové vítěství. Na druhém místě skončila Katka Žůrková a třetí dojel David Klár. Petr Klobás se stal také celkovým vítězem Moravského poháru pro rok 2017 na druhém místě skončila Katka Žůrková a třetí příčku obsadil Petr Dvořák.

Celkové výsledky posledního závodu MP+MSR najdete ZDE

Moravský pohár a Majstrovstvá Slovenska čeká v letošní sezoně již jenom závěrečný ceremoniál a vyhlášení celkých výsledků ketré se uskuteční 2.12. 2017 v hotelu Petr Bezruč Malenovice v Beskydech