Vyhlášení výsledků sezony 2016 MP a MSR v kartingu

Tentokrát na východě Slovenska pod Tatrami proběhlo o minulém víkendu vyhlášení výsledků letošní kartingové sezony Miravského poháru a Mistrovství Slovenské republiky v závodech motokár, keré tentokrát pořádal slovenský SAMŠ. Bylo to již  sedmý společný ročník těchto dvou seríálů.  Opravdu slavnostní atmosféře jednoho ze salonků popradského hotelu Satel vládly krásné ženy ve večerních róbách a ani pánové se nenchali zahanbit, troiufnul bych si to přirovnat k vyhlášení které každoorčně pořáda na závér sezony FIA v Monte Carlu.

Bohužel musím konstatovat že termín nebyl úplně dobře zvolený protože část jezdců se nemohla zúčastnit jelikž ještě byla na závodech na jihu Evropy. To bylo snad jediné co by se dalo pořadatelům vytknout. Dvojice moderátorů večera, pan Žiačik a jeho půvabná dcera se úkolu provázet večerem zhostila se ctí.

Nebudu se moc věnovat výsledkům ty najdete kompletní ZDE

Jen snad ve třídě KZ junior vyhrál Moravský pohár Dan Paprskář před Atilou Knézelem a Pavlem Kubáčem.

Ve třídě KZ senior obhájil loňské prvenství Beďa Teichmann a pánové na druhém a třetím místě si vymněnili místa v pořadí ě: Roman Dobšovič a 3. Evžen Stryja. Ve třídě KZ veterán obhájil loňské prvenství Petr Klíma druhý skončil Gyula Buzas a tžřetí rakouský jezdecec Reinhard Haberfellner.

Mistrem Slovenska ve třídě KZ se stal Zolo Drugda o jediný bod před Martinem Konopkou a třetí skončil Jindřich Vácha.

Závěrem bych chtěl poděkovat týmu DR racing kart jmenovitě Evženu Stryjovi za možnost zúčastnit se této akce._dsc2043 _dsc2060 _dsc2073 _dsc2123 _dsc2125 _dsc2129 _dsc2138